Mój pierwszy szkocki Pub Crawl

Będąc na Erasmusie na Wyspach, nie może zabraknąć degustacji piwa. A nawet nie tyle degustacji, co popularnego tutaj pub crawl, czyli wędrówki po barach i próbowania różnych piw.

Gdzie iść, co wybrać? Niezwykle pomocny okazał się Facebook, który pomógł skrzyknąć naszą międzynarodową gromadę. Znalazły się tam Czeszka i Francuzka (obie o imieniu Hana), francuskojęzyczny Szwajcar, Polak, Anglik i rodowity Szkot. Niezła mieszanka.

Na miejsce spotkania zostało ustalony pub Braes, przy Perth Road, witający gości od progu międzynarodowymi flagami. Tam próbowałam St Mungo, poleconego przez barmana. Piwo szkockie, bo czego próbować, jak nie miejscowych wyrobów. 😀

img_20170203_150821

1. St Mungo

Skoro pub crawl, to po rundce zmieniliśmy miejsce i przenieśliśmy się do Nether Inn, na styku ulic Nethergate i West Marketgait. Tam barman skusił nas klasycznym szkockim Tennent’s.

img_20170202_223157

2. Tennent’s

Nasze pub crawl odbyło się w czwartkowy wieczór. Ale jak się dowiedzieliśmy, nie jest to najbardziej popularny dzień na studenckie wyjścia. Większość imprez czy wypadów do pubu odbywa się tu w piątki i soboty albo we… wtorki. No czemu nie. W końcu, jak to mówią, „You Only Erasmus Once”. Lub jak kto woli carpe diem.  😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s