Jak zostać Alicją w Krainie Czarów?

Wystarczy wybrać się na niesamowity, zaskakujący, oszałamiający, olśniewający, intrygujący, powalający, amazing, wonderful, stunning… festiwal światła w Perth!

Dzięki Bogu za Facebook’a na którym można znaleźć tyle ciekawych wydarzeń. Jednym z nich jest zdecydowanie Norie-Miller Walk Light Nights. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie miasta Perth.

img_1980

img_20170204_192915

Prawdziwi Szkoci prezentowali umiejętności żonglowania ogniem

Festiwal światła ma miejsce w Parku Norie-Miller. Sir Francis Norie-Miller to człowiek żyjący w latach 1859-1947, który dużą część swojego życia zawodowego poświęcił dla Perth. Brał udział w tworzeniu General Accident Assurance. Był bardzo wpływową osobą w mieście. W 1933 roku został uznany za honorowego obywatela miasta.

Jednak park nosi swoją nazwę na cześć Sir Stanley’a Norie-Miller, syna Francis’a – pioniera ubezpieczeń. Stanley urodził się w Perth. Po powrocie z I Wojny Światowej, gdzie służył jako pułkownik w Royal Army Service Corps, miał duży wkład zarówno w rozwój firmy ojca, jak i całego miasta. Podobnie jak ojciec został odznaczony jako honorowy obywatel miasta, w 1961 roku. Wybrzeże zostało też później stworzone na jego cześć przez General Accident Assurance i uroczyście otwarte w 1971 roku.

img_20170204_192208

img_20170204_192100

Widok na nabrzeże znad rzeki.

OK, może wystarczy już tej historii…

Tematem tego weekendu była Kraina Czarów. Nie dało się nie zauważyć powiązań z bohaterami książki Lewisa Carolla. A może raczej z tymi z filmu w reżyserii Tima Burtona… I chociaż Alicji nie udało mi się spotkać, to miałam przyjemność poznać Królową Kier, Kapelusznika, bliźniaków Dyludam i Dyludi, czy wiecznie spóźnionego Białego Królika, biegającego po Krainie Czarów i krzyczącego „Sorry! I’m late!”.

Cały park przystrojony był dodatkowo kartami do gry, buteleczkami z napisem „Wypij mnie” czy filiżankami i dzbanuszkami.

Można się było poczuć jak bohater filmu opartego na powieści „Przygody Alicji w Krainie Czarów”.

img_1957

img_1936

Jednak baśniowy nastój można by zauważyć nawet pomijając bohaterów wspomnianej książki. Oświetlone alejki wyglądały nieziemsko!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s