Z wysokości…

Dziś przyszedł czas na zwiedzanie Dundee. Miałam w planach wycieczkę rowerową za miasto, ale rano pogoda zapowiadała się dość marnie. Poza tym docierały do mnie od kilku dni ostrzeżenia o #stormDoris, więc myślałam, że skończy się siedzeniem z książką w domu. Ale około 11 zaczęło się rozpogadzać. Zgadałyśmy się więc z koleżanką i ruszyłyśmy na rowerową wycieczkę po mieście.

Naszym pierwszym celem było Law Hill, czyli chyba najwyższy punkt Dundee. Wiele osób polecało mi to miejsce, więc w końcu nadszedł czas, by je odwiedzić. Widoki piękne, a pogoda do obserwowania idealna! No, może poza wiatrem, który momentami „urywał głowę”.

img_20170225_130023

widok na zachód

img_20170225_131139

widok na centrum Dundee

Koniec lutego, a w Dundee już prawie wiosna. Można znaleźć sporo przebiśniegów (snowdrops), a i krokusy (crocus) zaczynają się powoli pokazywać.

Po drodze napotkałyśmy stary cmentarz przy Lochee Road. Nagrobki pochodziły z XIX wieku. A najstarszy, jaki udało się nam znleźć miał datę z 1817 toku! Całe 200 lat temu!

Następnym celem było wzgórze, które zobaczyłyśmy z Law Hill. W zasadzie Lochee Park. Postanowiłyśmy się wdrapać na wzgórze z rowerami. A tam, na szczycie, znalazłyśmy… obserwatorium astronomiczne! Niespodziewana dodatkowa atrakcja dnia!

Następnie przyszedł czas na odpoczynek na szczycie Balgay Park. A następnie powrót przez Rose Garden i Victoria Park.

img_20170225_144706

Widok na Victoria Park

Cała nasza trasa miała niecałe 15 kilometrów. Ale to nie odległość była największym wyzwaniem, a przewyższenia na trasie. A było to tym trudniejsze, że obie z koleżanką miałyśmy trochę za małe rowery. Trasa jednak dość ciekawa i warta powtórzenia w przyszłości.

cats2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s