Jak spojrzeć na Edynburg z góry?

I co zrobić, gdy ten pagórek, na który planowałeś wejść w rzeczywistości okaże się całkiem sporą górą? Spróbować się tam wspiąć? No to próbuję!

Dziś postanowiłam w końcu odwiedzić stolicę Szkocji. Od rodowitego mieszkańca Edynburga dowiedziałam się o miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć. Razem ze znajomym z liceum zwiedzanie chcieliśmy zacząć od spojrzenia na miasto z wysokości. Arthur’s seat było najlepszym do tego miejscem.

Widoki z góry były faktycznie niesamowite. Można było dostrzec miasto, otaczające wzgórze z każdej strony. Dodatkowo przepiękny widok na zatokę!

Selfie na górze też musiało być! 🙂

Dowiedziałam się też ciekawej rzeczy o słupach, które można znaleźć na wielu wzgórzach Wielkiej Brytanii. Nazywa się je słupami triangulacyjnymi. Służyły one ponoć kiedyś do pomiarów geodezyjnych. Lata temu był to dobry sposób mierzenia odległości pomiędzy kolejnymi punktami. Na tej podstawie, po odpowiednich obliczeniach, można było tworzyć mapy terenu.

20170311_112129


Po powrocie do miasta postanowiliśmy odwiedzić The Elephant House. Jest to kawiarnia, w której J.K. Rowling pisała „Harry’ego Pottera”. Nazywana bywa miejscem narodzenia znanego czarodzieja, czyli „Birthplace of Harry Potter”. Ciekawy artykuł o związku Harry’ego z Edynburgiem dostępny jest tu.

Chcieliśmy tu wstąpić na kawę, ale kolejka sięgała aż do samych drzwi. Postanowiliśmy więc znaleźć coś bliżej miejsca zbiórki na zwiedzanie miasta.

I tak trafiliśmy do The Baked Potato Shop (facebook). Fantastyczne miejsce! Całe szczęście, że zamówiliśmy oboje po małej porcji, bo średniego pieczonego ziemniaka pewnie byśmy nie dali rady zjeść. 😀

20170311_125030.jpg

Ja z moim pieczonym ziemniakiem xD

W tym miejscu sprzedają fantastyczne pieczone ziemniaki z masłem czosnkowym i nadziane sałatką. Pycha!


Zobacz też pozostałe części wycieczki do Edynburga:

DRUGA CZĘŚĆ WYCIECZKI – zwiedzanie miasta

TRZECIA CZĘŚĆ WYCIECZKI – degustacja whisky

Reklamy

2 myśli w temacie “Jak spojrzeć na Edynburg z góry?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s