Road trip (dzień 3): Broadford -> Dundee

Co prawda na niedzielę mieliśmy zaplanowane zwiedzanie wyspy Isle of Mull, jednak plany mają to do siebie, że mogą ulec zmianie. Po poszukiwaniach noclegu poprzedniej nocy i sprawdzeniu atrakcji w okolicy postanowiliśmy trochę dłużej zostać na Isle of Skye, a potem po przeprawie promem pozwiedzać zachodnie wybrzeże. 

Rano zebraliśmy się dość szybko, by dotrzeć do Armadale, skąd mieliśmy prom do Mallaig. W Armadale mieliśmy godzinę do promu, wiec kupiliśmy kawę na wynos i poszliśmy na spacer wybrzeżem. Podziwialiśmy malownicze widoki i wypatrywaliśmy fok i wielorybów. Jednak nie udało nam się ich zobaczyć. 😦

Przeprawa promem trwała jakieś 45 minut. Choć było wietrznie, to nie zniechęciło nas to do wyjścia na pokład. Kilka selfie na górze, jakieś przekąski i czas szybko minął.

Po zjechaniu z promu naszym oczom ukazała się piękna plaża z drobniutkim białym piaskiem. Przypominało to bardziej Hawaje niż szkockie wybrzeże! Okazało się, że to Silver Sands of Mallaig. Na plaży zrobiliśmy sobie dłuższy postój, poopalaliśmy się, zjedliśmy lunch i zamoczyliśmy nogi w chłodnej wodzie.

Rozleniwieni słońcem, zapakowaliśmy się jednak do samochodu. Po drodze zatrzymaliśmy się następnie nad jeziorem Loch Ailort, by popodziwiać widoki, które chyba nigdy się nam nie znudzą!

Po tym postoju stwierdziliśmy, że jednak trzeba się zbierać z powrotem do Dundee. W pobliżu Killin odbiliśmy jeszcze na chwile od głównej drogi w kierunku Falls of Dochart. Są to niskie kaskadowe wodospady. Jednak nie były one tak widowiskowe, ponieważ ostatnio jest w Szkocji bardziej sucho niż zwykle… 😉 Niemniej jest to jedna z atrakcji regionu, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Więcej informacji na stronie: www.undiscoveredscotland.co.uk.

W pobliżu Crieff zatrzymaliśmy się jeszcze na 5 minut, żeby przypatrzeć się prawdziwym Scottish Coo, czyli krowom z długimi włosami.

IMG_20170507_203039.jpg

Do Dundee wróciliśmy późno – koło 23, bo do wtedy mieliśmy oddać samochód z wypożyczalni.


Za road trip na północ zapłaciliśmy około 100 funtów za osobę. Co i tak nie jest dużo, biorąc pod uwagę, że zawiera to wypożyczenie auta i paliwo, jedzenie i picie, noclegi i atrakcje na trasie. Tym razem jednak udało się nam tę kwotę zmniejszyć do 55 funtów za wszystko! Da się? Da się! 😉


Zobacz też relację z pozostałych dni wycieczki:

 Road trip (dzień 1): Dundee -> Loch Cluanie

Road trip (dzień 2): Loch Cluanie -> Broadford

A na koniec jeszcze raz kilka najpiękniejszych widoczków z trasy:

Reklamy

2 myśli w temacie “Road trip (dzień 3): Broadford -> Dundee

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s